Loomulikult on enamik kulmuproffe oma elus proovinud ka vahatamist ja tihti ongi just vahatamine väga heaks lähenemiseks, kui soovid eemaldada palju kulmukarvu korraga. Täna kordame üle osad põhitõed vahatamisest, et sa nendega ei eksiks.

1. Alusta disainist

Copyright ProBrows Ltd.

Mõistagi on ka kulmude vahtamisel äärmiselt oluline alustada korrektsest planeerimisest. Arvesta sellega, et vahaga on võimalik ka terve kulm korraga eemaldada, seega on väga tähtis, et sa õigetest piiridest üle ei läheks. Parema disaini tegemiseks tee selgeks, milline on täpselt olemasolevate kulmukarvade paiknemine. Selleks on mõttekas need esmalt kergelt ära värvida. Samuti harja kulmukarvu ja soovitav oleks seda teha suunaga ülespoole.

2. Puhasta kulmupiirkond

Copyright ProBrows Ltd.

Puhastamist ei tasu mitte mingil juhul ära jätta, samas ei tohi sellega ka liiale minna. Puhasta kulmupiirkond kergelt ja ära hõõru seda liialt! Samuti vali pigem kerge puhastusvahend, mitte midagi liiga tugevat. 

3. Kanna vaharibadele vaha ja paigalda need.

Copyright ProBrows Ltd.

Tekstiilist vahamarli ribad tasub kindlasti lõigata õigesse suurusesse. Mitmed tüdrukud on teinud selle vea, et paigaldanud kulmupiirkonda liiga suured (või pikad) ribad. Pigem kasuta mitut, aga tunduvalt väiksemat vahamarli tükki. Samuti tasub neile kanda võimalikult õhuke kiht soojendatud vaha. Vahakihiga liialdamine muudab protsessi oluliselt ebameeldivamaks ja ebatäpsemaks ning võib tekitada ka naha armistumise riski.

4. Eemalda vaharibad kiire ja kindla liigutusega

Copyright ProBrows Ltd.

Vaharibad tuleb eemaldada kulmukarvade kasvuga vastupidises suunas. Kõige olulisem on see, et eemaldamise liigutus oleks kiire. See vähendab oluliselt valulikkust, mis tekib naha pidmistes kihtides kulmukarva väljatõmbamisel. Selleks, et saaksid teha kiire tõmbe, nokitse vahariba äär piisavalt lahti, et saaksid sellest kõvemini kinni võtta.

5. Venita nahka ja avalda survet puhastatud alale

Copyright ProBrows Ltd.

Vaharibade äratõmbamise hetkel, vahetult peale seda, kui tekstiiliriba eemaldad, venita puhastatud nahka ja avalda sellele sõrmega survet. See vähendab oluliselt protsessi valulikkust. Harjuta seda liigutust ja kui see muutub sulle omaseks, kulgeb kogu protsess tunduvalt sujuvamalt. 

6. Rahusta nahka peale protsessi

Copyright ProBrows Ltd.

Kindlasti peab valulikkus kaduma peale vahatamise ptotsessi hiljemalt 10 minuti jooksul. Kui seda ei juhtu, siis oled teinud midagi veidi valesti. Kui naha pindmise kihi osad on ärritunud, kanna nendele kohtadele Aloe Vera kreemi.