Jah, suvi on aeg, kui kuuma päikese all võib proovida erinevaid asju, mis tunduvad veidi crazy-d. Paljude lugejate ja aktiivsete ProBrows Eesti järgijate soovil vaatamegi täna looduslikke vahendeid, mis aitavad panna kulmud kiiremini kasvama. Miks? Sest mitte kunagi ei tundu, et nad kasvaksid piisavalt kiiresti.

1. Kookosõli

Copyright Getty Images.

Kui tahad, et su kulmud oleksid veel paksemad, tihedamad ja silmatorkavamad, siis on kasulik kasutada ka kookosõli. See sisaldab riitsinusõliga võrreldes teistsuguseid kasulikke valke ja väga kasulikke toitaineid nagu vitamiin E ja raud. Tihti on naised öelnud, et kookosõli kasutamise tulemusena muutub just kulmukarvade tihedus. Samuti on selle proovijad väitnud, et kulmud muutuvad tumedamateks. 

Kuidas seda kasutada? Tilguta oma sõrmeotstele paar tilka sooja kookosõli ja hõõru see siis oma kulmudesse. Kindlasti masseeri kulme paari minuti jooksul, et stimuleerida kulmude verevarustust. Sarnaselt riitsinusõlile tasub ka kookosõli jätta kulmudesse terveks ööks (kui paned selle kulmudesse õhtul). Hommikul uhu see välja leige veega. 

Jällegi on väga oluline stabiilsus - korda protseduuri regulaarselt igal õhtul vähemalt kuu jooksul ja su kulmud on tunduvalt tihedamad. 

2. Riitsinusõli

Copyright Getty Images.

 Igal juhul on riitsunusõli (ehk kastroolõli) üheks kõige efektiivsemaks looduslikuks vahendiks, et su kulmukarvad kiiremini kasvama panna. See sisaldab palju valke, vitamiine, kasulikke rasvhappeid ja antiöksüdante. Kõik need ained õiges kombinatsioonis parandavad karvajuure kasvu ja toidavad seda kõikides kasvufaasides. Lisaks on riitsinusõli ideaalseks kaitseks kõikvõimalike mikroorganismide vastu, mis takistavad kulmukarvade kasvu.

Kuidas seda kasutada? Lisaks nendele võimalustele riitsinusõli kulmudele kandmiseks, millest oleme juba rääkinud, võid seda teha lihtsalt ka puuvillase riidetükiga. Vala sellele veidi õli ja hõõru sellega siis mõlemat kulmu. Seejärel võid täiendavalt masseerida mõlemat kulmu oma sõrmedega 2-3 minuti jooksul. Jäta kindlasti õli kulmudesse mõneks ajaks (vähemalt 30 minutiks). Paljud tüdrukud, kes on seda proovinud, soovitavad jätta õli kulmudesse terveks ööks.

Õli pese välja leige veega. Võid kasutada ka vähem-agressiivseid meigi-eemaldajaid. Kindalsti korda seda protseduuri vähemalt üks kord päevas kahe nädala jooksul - väga suure tõenäosusega on tulemused selgelt silmaga näha. 

3. Oliiviõli

Copyright Getty Images.

Ka tavaline oliiviõli on su kulmudele vga hea. Teatavasti sisaldab see samuti paljusid erinevaid vitamiine, sealhulgas rohkesti E-vitamiini. Oliiviõli kiirendab kulmukasvu, muudab kulmud paksemaks ja lisaks muudab ka kulmude tooni tumedamaks. 

Kui võimalik, soojenda oliivõli veidi - nii saavutad parima tulemuse. Masseeri seda sõrmedega oma kulmudesse 5 minuti jooksul enne magama minekut. Jällegi jäta see ööseks kulmudesse ja pese välja hommikul leige veega. 

Lisaks soovitame veel ühte looduslikku nippi: võta pool teelusikatäit oliiviõli ja sega sellesse paar tilka mett. Masseeri see segu oma kulmudesse ja lase sel mõjuda 30 minutit. Seejärel uhu see välja leige veega. Kindalsti tee seda kord päevas ja märkad peatselt positiivseid tulemusi!

4. Sibulamahl

Copyright Getty Images.

Jah, ka see looduslik mega-kasvu buustija on paljude kulmuproffide sõber. Teatud tüüpi naha puhul on just sibulamahl kulmukarvade kasvu kõige rohkem kiirendavaks aineks. Sibulamahlas on rohkesti väävlit, mis kiirendab kollageeni kudede kasvu kulmukarvades. Lisaks muudab see tugevamaks kulmukarva juurt, mis aitab vähendada kulmukarvade väljalangemist. 

Kuidas seda kasutada? Haki väike sibul väikestest tükkideks ja pigista need läbi väikeste aukudega sõela. Nii saad kätte veidi väärtuslikku sibulamahla, mida oma kulmudesse masseerida. Kindlasti masseeri sibulamahl kulmudesse vähemalt 5 minuti jooksul, lase kulmudel kuivada ja uhu see välja leige veega. Kindalsti korda protseduuri kord päevas vähemalt kahe nädala jooksul  - siis on tulemused parimad. 

5. Munarebu

Copyright Getty Images.

Teatavasti sisaldab munarebu kõvasti valke ja keratiini, mida karvad vajavad, et kasvada. Lisaksn kasvu kiirendamisele parandab munarebu just kulmukarvade tervist ning muudab su kulmud tihedamaks. 

Kuidas seda kasutada? Purusta muna ja eralda munavalge. Kindalsti eemalda kogu munavalge osa nii hästi kui saad, et rebu oleks täiesti puhas. Vahusta rebu lusikaga kausis niikaua, kuni see on veidi tihkem. Kanna vahustatud rebu seejärel kulmudele puuvillase riidega. Jäta see imenduma kulmukarvadesse vähemalt 15 kuni 20 minutiks. Seejärel uhu see välja jaheda veega. Seda protseduuri on kasulik korrata paar-kolm korda nädalas, nii muutub su kulmukarvade tervis veelgi paremaks. 

6. Lambaläätse seemned

Copyright Getty Images.

Lambaläätsed on samuti väga tõhusaks vahendiks kulmukarvade kasvu kiirendamiel. Need sisaldavad väga palju valke ja kulmukarvu tihendavaid aineid, näiteks nikotiinhapet, mis
ja letsitiini, mis kiirendavad oluliselt mistahes karvade, sealhulgas kulmukarvade, kasvamist. Täiendavalt on tõestatud, et lambaläätsedes sisalduvad ained aitavad taastada olemasolevate kulmukarvade karvajuuri. 

Kuidas lambaläätse seemneid kasutada? Pane paar teelusikatäit lambaläätse seemneid vette ja jäta need ligunema vähemalt 5-ks tunniks. Peale seda mulju seemned katki, kuni saad kreemja vedeliku. Seejärel lisa sinna veidi kookosõli ja mandliõli. Kanna see segu kulmudesse enne magama minekut. Jäta see kindalsti kulmudesse hommikuni ja pese see siis välja leige veega. Tee seda vähemalt 2-3 korda nädalas kahe kuu jooksul.

Head proovimist!  Julgel kulmuprofil on kõige ilusamad kulmud!