David Beckham. Copyright Getty Images.

Loomulikult on ka kulmude hooldus oluline ka meeste puhul ja seda vaatamata sellele, et mehed vahel kulmuhoolduse eest põgeneda üritavad. Kui mees soovib olla stiilne, siis peavad olema hooldatud ka tema kulmud. 

“Kulmud on väga väga isiklik teema ja just kulmud annavad inimesele ainult talle omase individuaalse ilme. Õigesti hooldatud meeste kulmud võivad anda neile väga meheliku väljanägemise ja valesti hooldatud või hooldamata kulmud võivad selle tappa. Head kulmud muudavad mehe üldilme tunduvalt sõbralikumaks ja lihtsustavad kontakti loomist.”

— Romeo Jennings

Miks? Kulmud on nii naiste kui meeste puhul üldisest stiilist valdavalt üks esimesi asju, mida märgatakse. MAC Cosmetics-i meigikunstnike juht Romero Jennigs on öelnud: “Kulmud on väga väga isiklik teema ja just kulmud annavad inimesele ainult talle omase individuaalse ilme. Õigesti hooldatud meeste kulmud võivad anda neile väga meheliku väljanägemise ja valesti hooldatud või hooldamata kulmud võivad selle tappa. Head kulmud muudavad mehe üldilme tunduvalt sõbralikumaks ja lihtsustavad kontakti loomist.”.

Justin Theroux. Copyright Huffington Post.

Samas ei tasu hooldusega üle pingutada. Näide veidi üle-punnitatud meeste kulmuhooldusest on kõigile tuntud kulmu-mees Justin Theroux. Kulmud peaksid olema mehe puhul oluliseks stiili osaks, mitte kogu elutegevuse absoluutseks keskmeks. Mida peaksid siis mehed tegema, kes soovivad oma kulmude eest paremini hoolitseda?

Esimene ja iseenesest väga tarmukas soovitus, mille Romero Jennings annab, on väga lihtne: tasub suhelda mõne kulmuprofiga. Meeste kulmud on naiste omadest erinevad ja seetõttu ei saa kasutada täpselt samu lähenemisi. Reeglina on enne mistahes kuju andmist kulmudele, vaja neid naiste kulmudest märksa rohkem puhastada. 

Jack Black. Copyright Getty Images.

Kulmude kuju muutmisel meeste puhul tasub olla ettevaatlik, sest see võib näoilmet oluliselt muuta. Näiteks näitleja Jack Black-i puhul, kellel on välja arenenud suhteliselt jõuline ükskulm, võib seda keskelt harvendada, kuid kulmustiili viimine täiesti teise äärmusesse ei oleks hea mõte. See hävitaks lihtsalt tema üldise maskuliinsuse ja muudaks osa näost liiga naiselikuks.

Kindlasti tasub meestel investeerida ka kulmuhoolduse toodetesse - näiteks heasse kulmugeeli. Igal suuremal brändil on tänapäeval hea valik meestele suunatud kulmutooteid, nendega tasub end kurssi viia. Hea geel aitab silude kulmukarvu ja anda neile sama suuna. Ja sellega tasukski igapäevase hooldamise juures piiruda.

Jared Leto. Copyright Getty Images.

Kulmupliiatsi kasutamine? Pigem mitte. Kuigi osad meestest, kes selle välja kannavad (näiteks nagu Jared Leto), võivad seda endale lubada. See aga kehtib siiski väga pisikese vähemuse puhul.

George Clooney. Copyright Getty Images.

Vanemate härrasmeeste puhul, kelle kulmuvärv on juba väga hele (ei, ei, see pilt siin juures on lihtsalt illustreeriv :) , võib kasutada tooni andvat kulmugeeli ja mitte pliiatsit - nii on lihtsalt ohutum. Muus osas on aga naiste ja meeste kulmude hooldamisel nii mitmeidki sarnasusi. Eraldiseisvad suured karvad tasub eemalda (nagu seda on väga aktiivselt teha lasknud Cristiano Ronaldo) ja peale kulmuhooldust tasub kindlasti kasutada nahka rahustavaid kreeme ning vajadusel matistavaid vahendeid.