Paljud tüdrukud on küsinud meilt selle kohta, kas on vahet, kui kasutada kvaliteetse teenuse osutamisel odavamaid materjale ning kas tasub näiteks alati investeerida kallimatesse ja kvaliteetsematesse ripsmetoodetesse. See on huvitav küsimus, sest väga sageli toob liigne kokkuhoid kaasa probleeme, mida ei ole võimalik koheselt ette näha.


Head ripsmed  ja kulmud ei ole odavad. Ja paraku odavad kulmud ja ripsmed ei ole head. Nagu juba eelmise sajandi iluprofid ütlesid: kui soovid häid ja odavaid ripsme- või kulmulahendusi, siis tuleb sul osta kaks lahendust: kõigepealt odav ja siis hea. Nii see paraku lihtsalt on.

Kuigi madalama hinnaga lahendused võiksid tunduda atraktiivsemad, pole see alati lõppastmes üldse kõige mõttekam. Miks? Peamiselt neil viiel põhjusel.1. Fake paistab välja.

Ükskõik, mida sa enesele ütled. Paljud odavad ripsme- ja kulmutooted on kõrgema hinnaga toodete koopiad. Jah, nii nagu igas eluvaldkonnas toimub loomulikult ka iluteenuste äris massiline võltsimine. Põhimõtteliselt ei erine olukord sellest, kuidas näiteks võltsitakse LV ja Gucci tooteid. “Aga mis vahet sellel on, tulemus on ju sama”, võiks nüüd öelda. Ei ole. Vahe paistab välja. Isegi kui teed teenuse osas omalt poolt kõik filigraanselt, tulevad madalama kvaliteediga toodete nõrkused lähemal vaatlusel selgelt esile. Näiteks on näha nende ebaühtlane kvaliteet, erinevused lahenduste puhul, mis peaksid välja nägema identsed, naha-ärritus, ootamatused seoses nende püsivusega veidigi ebatavalisemates olukordades, ettenägematud probleemid ja "üllatused", mida sa ei sooviks isegi oma vastikuimale vaenlasele.


2. Professionaali suhtumine välistab odavavuse

Mis on aga vast kõige olulisem: sul tasub iseendalt küsida, kas sa oled päris tegija või fake. Ükskõik, mida sa iseendale ütled, fakt on see, et professionaalid, kes armastavad oma tööd ja teevad seda hingega, lihtsalt ei paku oma klientidele fake lahendusi. Paljuski selle pärast, et see oleks räiges vastuolus sellega, kelleks nad iseennast peavad. Kui sa oled tegija ja ka päriselt usud kvaliteeti oma töös, välistab juba sinu identiteet selle, et pakuksid odavaid fake lahendusi. Sa ei ole ise odav, sinu töö ei ole odav ja odavad ei saa olla ka sinu materjalid. Nii lihtne see ongi.

3. Täiesti ratsionaalne hinna-analüüs.

Mitmete tüdrukute soovil oleme põhjalikult sisse vaadanud ka sellesse, milline siis ikkagi on kokkuhoid, mida odavate ja alaternatiivsete ripsmetoodete kasutamisel saavutatakse. Võib öelda, et tootegruppide üleselt olid tulemused jahmatavad. Kuigi algselt võib karp ripsmepikendusi, lash lift tooteid või kulmupikendusi olla tõesti soodsama hinnaga, on lõpptulemuseks tekkiv hinnavahe protseduuri lõikes absurdselt tilluke. Seda peamiselt kolmel põhjusel: odavate toodete pakendid sisaldavad vähem toodet, tunduvalt suurem on praagi osakaal, mida kasutada ei saa, ja mis peamine - jaotades toote ära kõikide protseduuride vahel, mida sa teed, tekib konkreetse protseduuri lõikes fake toote kasutamisel väga väike hinnavõit. Mitmetel juhtudel lahutab konkreetse protseduuri lõikes fake toote kulu kvaliteet-toote omast vaid mõni euro! Selle peale tasub mõelda, kui kaalud järgmine kord kokkuhoidu materjalide pealt.

4. Probleemid, probleemid, probleemid. 

Odavate toodete kasutamise tagajärjed on palju rängemad kui esmapilgul paistab ka veel ühel väga olulisel põhjusel. Nimelt on nendega nagu misiganes ebameeldiva pahega: see häirib sind vähe nii kaua, kuni see on arenenud juba nii kaugele, et sa ei saa sellest lahti. Mida see täpselt tähendab? Nagu öedud, pole kasutatavad materjalid mitte üksnes osaks sinu teenusest, vaid need on ka osaks sinu identiteedist. Nende kasutamine avaldab mõju palju suuremal määral ja palju rohkematele valdkondadele seoses sinu kliendisuhetega, kui võiks esmapilgul arvat. Odav meelitab ligi odavat. Saad järjest rohkem kliente, kes on oma hoiakutelt odavuse-lembelised. Tihtilugu tabadki nii kontingenti klientidest, kes tahavad  (sageli sõltumata oma tegelikest rahalistest võimalustest) säästa kõige - materjalide, töö, aja, maksude, garantii jne - pealt. Mida näitab paljude ilutöötajate kogemus seoses selliste klientidega? Vähegi pikemal perioodil on nad täielik peavalu! Nad tekitavad probleeme ning on silmnähtavalt häiritud sellest, et küsid ka oma teenuse eest õiglast hinda. Sääraseid tegelasi on targem vältida ning jätta nad nendele ilutöötajatele, kes tahavad sellistega tegeleda. Klient on hea klient nii kaua, kui tema põhimõttelised hoiakud sinu omadega suures plaanis ühtivad. Kui see enam nii ei ole, siis pole tegemist enam kliendiga, vaid preili või proua Ajuvähiga, keda on targem vältida.

5. Pikaajaline perspektiiv

Ükskõik, kuidas sa oma tööd teed - kas koostöös salongiga või ise, iga sinu ettevõtmine on osaks sinu enese nimelise brändi ülesehitamisest. Kui kasutad selleks odavaid tooteid, siis see paraku lihtsalt devalveerib sinu brändi. Ja kuigi väga paljud ilutöötajd üritavad seda kuidagi enesele õigustada, on sääraste ideede müümine endale suuremas plaanis kuritegu. Suumi hetkeks välja oma igapäevatööst ja püüa näha seda, kuhu sa arened suuremas plaanis ning mille tegemisest oled kõige rohkem huvitatud tulevikus. Odavate toodete kasutamine täna on justkui suuna andmine sellele vektorile, mis näitab ära su karjääri kulgemise iluteenuste valdkonnas pikemal perioodil. Kui hoiad täna materjalide pealt kokku mõnikümmend eurot, kulgeb see sirge teise nurga all ja paari aasta pärast võid avastada ennast olukorrast, kus sul on suur klientide rotatsioon, vähe tähenduslikke kliendisuhteid, palju peavalu ning mis samuti väga oluline - vähem raha ja tõsiseltvõetavaid partnereid, kes sinuga koostööd teha sooviks.

Mõtle selle peale enne, kui oma teenuste valikusse odavate materjalidega seotud lahendusi lisada tahad. Ja neile iluteenuste valdkonnast tegutsevatele tüdrukutele, kes on niikuinii juba ainult kvaliteetseid tooteid kasutavad, on see lugu vast lihtsalt ülekinnituseks sellest, et nad on õigel teel ning jõuavad kaugemale välja neist, kes kvaliteedi pealt kokku hoiavad.