Kindalsti oled vähemalt kuulnud sellisest kulmu-professionaalist nagu Anastasia Soare või tema brädnist Anastasia Beverly Hills. Täna vaatame lähemalt, mida on ta oma intervjuudes välja toonud konkreetsete soovitustena edu saavutamiseks iluteenuste äris.


Täielikust under-dog-ist kulmumaailma kuningannaks

Teatavasti on Anastasia edulugu teiste sarnastega kõrvutades veelgi äärmuslikum, sest olles pärit Rumeeniast, saabus ta Ameerika Ühendriikidesse suutmata rääkida sõnagi inglise keelt. Ilmselgelt pani see ta oluliselt ebasoodsamasse olukorda võrreldes kohalike naistega, kes samuti unistasid ilumaailmas edu saavutamisest.

Käesolevaks hetkeks on Anastasia koos oma tütrega loonud aukartust äratava iluimpeeriumi, mis ulatub nii Euroopasse kui ka Jaapanisse. Huvitaval kombel mäletab ta, et asus inglise keelt õppima, vaadates Oprah vestlus-saateid ja teatava eluetapi ringi täitumisena võib käsitleda ka tema pääsemist samasse saatesse külalisena mõni aeg tagasi. Aga loomulikult huvitab meid, mida toob ta ikkagi välja oma edu alustena. Siin need on!

 

Süütu kartmatus - sa pole kunagi nii hea, kui sa ise arvad ja sa pole kunagi ka nii halb, kui ise arvad.

“Tõenäoliselt ei oleks ma kunagi nii hullumeelseid asju ette võtnud, kui oleksin teadnud, kui raske see kõik olla võib, “ tunnistab Anastasia. Enamik naistest loobub oma unistustest ette ära, sest lihtsalt mõtleb nende saavutamise oma peas liiga keerukaks. "Loomulikult on oluline olukorda analüüsida, aga tihtilugu juhtub liigsesse analüüsi takerudmise käigus kaks asja: inimene avastab, et kõik on justkui juba tehtud ja see tegevusvaldkond, millesse ta siseneda soovis, kubiseb juba võrratult headest tegijatest ning tekib üleüldine alaväärsus.". 

Anastasia tunnistab, et tema trumbiks oligi piisav aukartuse puudumine. "Tihti aitabki just see, et sa ei lihtsalt ei mõtle oma hirme suuremaks, kui need tegelikult on. Sa ei ole alguses mitte mingil juhul nii hea, kui heaks sa võid ennast teistega võrreldes ise pidada. Tore, seda naised teavad. Aga tihti nad unustavad, et sa pole kungi ka nii halb, kui alguses arvad. Tegelikkus erineb alati sellest, mis esmapilgul välja paistab ning kui kardad juba ette, siis tegutsed liiga ettevaatlikult ning tõenäosus midagi ära teha väheneb kordades. Mina ei kartnud, ma vaatasin selle aja tipp-tegijaid ja mõtlesin: hmm, nad on tõesti head. Ja siis mõtlesin, et kui ma tahan, siis suudan olle veel parem.”.

 

2. Kärsitus - Kui jätkad selle tegemist, mis sulle seni edu pole toonud, siis harjutad ennast leppima vähesemaga.

Anastasia meenutab aegu, kui ta tegi suures salongis kuus päeva nädalas tööd 12 tundi järjest ja teenis üle keskmise head raha. Oma ainsal vabal päeval sai ta võimaluse säärase olukorra üle järele mõelda. Enamik sissetulekust kulus söögi, elamise ja tütre peale - kõik sai makstud, samas midagi märkimisväärset üle ei jäänud. Anastasia tõdeb: “Tihti üritab inimene endale ära põhjendada, et on jõudnud päris normaalsesse olukorda, et võiks ju olla veel hullem jne. Vaja on aga aru saada lihtsast seoses, mida juba mu ema mulle kordas: kui sa teed edasi seda, mida oled alati teinud, siis saad ka tulevikus seda, mida oled siiani saanud. Mina olin lihtsalt liiga kärsitu ja ütlesin endale, et “aitab!””.

Esmapilgul lihtne mõte on tegelikult väga kaalukas ja õpetlik. Valdav osa naistest, kes omavad arvestatavaid oskusi ja potentsiaali iluvaldkonnas edu saavutada, on jõudnud elus olukorda, kus kõik on “enam-vähem”. See tähendab, et olukord pole absurdselt hull ja nende sissetulekud pole nii karjuvalt väikesed, et nad peaksid midagi äärmuslikku ette võtma. Samas pole need ka nii suured, et naine elaks oma unistuste elu ning sooviks siis selle säilitamise nimel hullumeelselt pingutada. Enamik naistest on lihtsalt “ok”-olukorras ja see ongi suurte asjade ära tegemise mõttes kõige hullem - pole nii räige, et peaks kohe midagi ette võtma, ega ka nii hea, et tunnetaks uut ja kõrgemat taset. 

Paljuski põhinebki Anastasia edu sellel, et säärane “ok”-tase, mis oleks paljusid naisi rahuldanud, viskas tal lihtsalt üle. Tulenevalt oma kärsitusest sai tal hetkeolukorrast kõrini ja ta otsustas parema tuleviku nimel riskida, kuigi oleks võinud jätkata samal viisil. Suured edulood algavad tihti sellest, et naine lihtsalt ütleb iseendale: “aitab!” ning otsustab oma olukorad ise koheselt muuta ka siis, kui see olukord pole tavamõttes üldsegi traagiline.

 

3. Loomingulise elu elamine - edu põhineb alati loomingulisel lähenemisel sõltumata valdkonnast

Kui küsida, mis täpselt Anastasia äriedule alguse pani, selgitab ta: “Ma olen elanud lihtsalt loovat  elu. Kõik on tegelikult looming, sõltumata valdkonnast või konkreetsest tegevusest. Näiteks võib olla looming söögi tegemine, reisile minek, maalimine, turundus, uue tootega välja tulemine, naise kauniks tegemine, lapse õpetamine, millegi kirjutamine, või mis iganes muu. Sisuliselt on protsess alati täpselt sama - alustan sellest, et püüan olla loomingulises meeleolus ja kasutada oma kreatiivsust. Pole mitte mingit vahet, mis on konkreetne valdkond, ma tean, et ma olen loov inimene ja saavutan igal juhul edu, kui mul õnnestub rakendada samu põhimõtteid.". 

Anastasia on ka põhjalikult uurinud seda, kuidas loomingulised inimesed on läbi ajaloo elanud ja tegutsenud. Talle on südamelähedased Da Vinci joonistused, kuldne suhtarv ja kõik see, kuidas on kunstnikud ja loomeinimesed lähenenud naise esteetikale ning ilule läbi sajandite. Ta imetleb siiralt loominguliste inimeste tööd ja tunnetab, et suudab edu saavutada vaid siis, kui suudab sama loova lähenemise, millega näiteks Da Vinci oma elule lähenes, üle kanda oma tänapäeva. Just Da Vinci-t peabki ta heaks näiteks sellest, kuidas üks inimene suutis sama loomingulise lähenemisega saavutada märkimisväärse edu väga paljudes erinevates tegevusvaldkondades alates meditsiiinist ja füüsikast, leiutamise, metallitöö, mehhaanika, skulptoritöö, kirjanduse ja kunstini välja. “Tegelikult tegi ka Da Vinci kogu aeg sama asja - ta realiseeris oma loovat lähenemist. Ja tegi seda  lihtsalt erinevates valdkondades,” tunnistab Anastasia. 

Kui paneme nüüd kokku kartmatuse ja liigse aukartuse puudumise, positiivse kärsituse ja soovi asju teistmoodi teha ning lisame sellele suure doosi loovat lähenemist, saame valemi, mille rakendamisel ei tundugi Anastasia peadpööritav edu juhusena. Kindalsti on mõtlemapanev kogu selle huvitava inimese elu ja tal on mitmeid  põhimõtteid, mida järgida tasub.