Copyright Getty Images

Otse loomulikult peab kulmude kuju sobima sinu näo kujuga. Kõikvõimalikud lahkenvused võivad viia tagajärgedeni, mida sa ei soovi näha isegi oma õudus-unenägudes. 

Ilmselt on just naise näo kuju kõige olulisemaks asjaoluks, mis peab ära määrama kulmude kuju. Ainult nii on võimalik maksimaalselt välja tuua nii kulmude kui ka näo tugevused. Järgnevalt vaatamegi erinevaid näokujusid ning kulme, mis nendega sobivad

 

Südamekujuline nägu. Kui sul on südamekujuline nägu, siis tasub keskenduda sellele, et kulmude abil lisada su näole naiselikkust. Kulmud peaksid sobituma terava lõuaotsaga ja raamistama nägu. Kui nägu on ka piklikuma kujuga, sobivad kindlasti madalama kaarega kulmud. Kindlasti tasub piklikuma näo puhul vältida liiga kõrget kaart. 

Piklik nägu. Pikliku näo puhul ei tasu kulmudega sellele pikkust lisada - seetõttu peakski kulmukaar olema pigem lamedam. Mida madalam on kulmukaar, seda rohkem muudavad kulmud nägu laiemaks. Samuti on kindlasti oluline, et pikliku näo puhul oleksid kulmud piisavalt laiad. 

Ovaalne nägu. Säärasele näotüübile kulmude disainimisel (nagu ka soengu tegemisel) ei ole vaja palju pingutada, sest näo osad on reeglina proportsionaalsed. Võib vaid öelda, et mitte mingil juhul ei tasuks kulme liialt ära kitkuda - laiemate ja loomulike kulmudega tuleb välja kogu näo ilmekus ja ilu.

 

Ümmargune nägu. Täpselt vastupidiselt piklikule näole, on nüüd vaja just kulmukaare abil lisada näole pikkust. See tähendab, et kulmukaar peab olema julge ja kõrge. Mitte mingil juhul ei tohi kulme jätta lapikuteks, sest see muudab näo veel oluliselt laiemaks. 

 

Kandiline nägu. Kui su nägu on kandilisema kujuga ja tugeva lõuajoonega, tuleb taaskord püüelda kulmukuju muutmise läbi tasakaalu poole. Tasub püüelda laiemate kulmude poole, millel on selged kontuurid. Kulmukaar peaks olema pigem tagasihoidlik ja mitte liiga kõrge. Kui soovid muuta näojooni pehmemateks, siis tasub luua sujuv kulmukaar, mille keskmine osa ei ole liiga nurklik. 

 

Teemantikujuline nägu. Teemantikujuliste nägude kumerus on eriti suur just põsesarnade juures, seega ei tasu karta ümarama kujuga kulmukaari. Need muudavad laiemaks näo lauba- ja lõuaosa. Nii saavutad jällegi näo üldise tasakaalu, mis on alati kulmude planeemisel väga oluliseks eesmärgiks.