Siin on nüüd ära toodud praktilised juhised kõigile tüdrukutele, kes on juba endale microblading protseduuri aja broneerinud või kavatsevad seda teha.


1. Ole teadlik sellest, kuidas kulgeb naha taastumise protsess

Mida rohkem tead naha paranemise ja taastumise protsessist, seda lihtsam on sul saavutada perfektne tulemus. Taastumise protsessi võib jaotada kolme ossa: 1) naha pindmise ärrituse paranemine, 2) koorikukeste eemaldumine ja 3) pigmendi värvitugevuse heledamaks muutumine. Kui tead, et protseduurile järgneva 2-4 nädala jooksul tuleb sul “läbi käia” kõik need kolm faasi, on sul oma olukorraga märksa lihtsam toime tulla.

 

2. Ole kulmude suhtes hell ja ära eemalda naha koorikekesi

Peale protseduuri võib kulmunahk olla päris tundlik. Eriti esimese 24h tunni jooksul. Kui soovid oma kulme pesta, tee seda vaid veega, väga kergete liigutustega ja avaldades nahale minimaalset survet. Peale protseduuri võivad kulmudele kiiresti tekkida hüübinud vere koorikukesed, mis sisalduvad osaliselt ka kuivanud pigmenti. Enamasti tekib tüdrukutel kustutamatu soov neid sõrmega eemaldada. Ära tee seda. Piirdu sellega, et uhud kulme esimese päeva jooksul leige veega iga paari tunni tagant. Esimesel päeval peale protseduuri tasub kulme niisutada puuvillase rätiku või lapiga. Tupsutades niiske puuvillase rätikuga oma kulme, väldid nende liigset kuivamist ja suuremate koorikukeste teket.


 

3. Hõõru kulmudesse rahustavat õli või balsamit

Paljudel tüdrukute jaoks on microblading protseduuri järgselt kõige paremini mõjunud mõne rahustava õli kasutamine kulmude nahal. Näiteks sobivad selleks kõige paremini järgmised õlid: greibiseemne õli, magus mandliõli, jojoba õli või klassikaline kookospähkli õli. Neid õlisid võib rahulikult kulmudesse hõõruda ilma täiendava ettevalmistuseta. Samuti võid kasutada nahabalsamit, mida su kulmuproff sulle kaasa annab või soovitab. Nädala jooksul peale protseduuri tasub õli või balsamit kulmunahka hõõruda 3-4 korda päevas (esimestel päevadel veel sagedamini).
 

4. Kaitse oma uusi kulme!

Loomulikult tasub sul mistahes kreemide puhul jälgida, et sul poleks kulmudel veritsevaid haavandeid, kui neid kulmudesse hõõrud. Seda juhtub siiski haruharva. Pigem on oluline oma värskeid kulme kaitsta, eriti kui lähed kloorisesse vette või naudid näiteks spa-protseduure. Seega, kui su uued kulmud ei ole valulikud ega veritsevad, siis on hea kaitsta naha sisse kantud pigmenti näiteks silikooni sisaldavate kreemidega.

 

5. Väldi vähemalt nädala jooksul solaariumit ja intensiivseid kreeme

Kindlasti ei tasu vähemalt nädala jooksul käia solaariumis või nautida mis iganes päevitusprotseduure (ka tavapärast päevitamist). Loomulikult tuleb vältida ka solaariumiga seonduvaid või muul viisil naha pigmendisisaldust mõjutavaid kreeme. Päevitamine on ilmselt kõige kindlam viis mõjutada halvasti naha pindmistesse kihtidesse lisatud pigmenti. Seetõttu võibki microblading protseduuri käigus loodud tulemus muutuda tunduvalt heledamaks, kui veedad vahetult peale protseduuri palju aega päikese käes.

 

6.  Väldi liigset higistamist ja ujulat!

Vähemalt ühe nädala jooksul peale protseduuri tuleb vältida ka misiganes higistamist. Kui oled harjunud käima regulaarselt trennis, tuleb vähendada intesnsiivse aeroobse trenni tegemist, mille käigus terve su nägu higiseks muutuks. Samuti tuleb vältida ujulate basseini suure kloorisisaldusega vett, mis võib avaldada erinevate tüdrukute kulmudele väga erinevat mõju.

 

7. Ole ettevaatlik meditsiiniliste protseduuridega

Kui oled doonor, siis pead arvestama, et sõltuvalt sinu verekeskuse nõustaja hinnangust ei tohi sa verd anda 3-6 kuu jooksul peale protseduuri. Samuti on välistatud mistahes keerukamad laserprotseduurid, mis puudutavad muuhulgas ka su kulmude nahka, ilu- ja esteetika süstid jms. Läbiv soovitus on see, et annaksid alati oma naha- või eriarstile teada, et oled käinud microblading protseduuril (enamasti on tulemus niivõrd loomulik, et tema seda koheselt märgata ei suuda).

 

8. Ei mingit kulmumeiki ja vananemisvastaseid kreeme!

Vähemalt nädal (paremal juhul 10 päeva) tasub jätta ära mistahes kulmumeik. Samuti tuleb vältida kõikvõimalikke vananemise vastaseid kreeme või mistahes muid kreeme, mille mõju on näonahale intensiivne või mille mõjus sa täpselt kindel pole.

 

9. Ära pea esimese protseduuri järgset tulemust lõplikuks

Paljud tüdrukud on sattunud veidi ärevusse märgates, et microblading sisselõigete käigus naha pindmistesse kihtidesse lisatud pigmendi värvi tugevus on erinevates kulmu osades erinev. Samuti võivad tunduda osad lõikejooned ebaühtlased (tihti selle tõttu, et pigment ei paista peale paari nädalat lihtsalt välja). Esimese nelja nädala jooksul ei tasu tulemust üle-analüüsida. Arvesta, et lõplik tulemus on nähtav alles 4-6 nädala pärast toimuva re-touching protseduuri järgselt.

 

10. Ära karda oma kulmuprofiga ühendust võtta!

Kui sul on mistahes küsimusi seoses toodetega, mille kasutamise ohtuseses microblading tulemusele sa kindel ei ole, või soovid küsida mida iganes seoses protseduuri käigus loodud uute ilusate kulmudega, helista või kirjuta meile kohe! Ei tasu karta mistahes küsimuste küsimist, mis võivad alguses tunduda naljakad või isegi lapsemeelsed. Teatavasti pole iluvaldkonnas üldse ja eriti sääraste uudsete protseduuride puhul eriti mistahes rumalaid küsimusi.


LOE LISAKS