Mul pole olnud kunagi nii mitut nii erinevat koolitust nii erinevates riikides ja nii erinevatele inimestele. Kui vaatan tagasi viimastele nädalatele, siis seguneb kõik peas üheks kiirendusrajaks, mille ääres on palju õnnelikke inimesi, minu uusi õpilasi - sõbrannasid ja sõpru. Kaovad ära konkreetsed koolitusklassid ja hotellide konverentsiruumid, massaažilauad ja sajad kulmupildid, jääb ainult tänulikkus.

Miks ma sellest räägin? Tahan, et teaksid: unistused võivadki päriselt täituda. Mäletan selgesti, kui alustasin kulmu-äriga. Mul polnud midagi - polnud kapitali, polnud kontakte, polnud isegi selget plaani, kuidas seda kõike teha. Oli ainult suur tahe ja valmidus pingutada nii palju, kui vaja, et tulemused tuleksid. Kui arvad, et mind ümbritsenud inimesed mu unistusi realistlikeks või isegi võimalikeks pidasid, siis eksid rängalt. Asi polnudki selles, kuidas täpselt nad mulle selgitasid, et rahvusvahelisse kulmukoolituste ärisse sisenemine on minu jaoks võimatu, et Tallinn on kaugel ja konkurents liiga tihe ning muust maailmast pole mõtet unistadagi. Asi oli selles, et nad tegid seda. Järjepidevalt.

Ütlen sulle üht: kui oleksin neid kuulda võtnud, siis tõenäoliselt poleks mu elus suurt midagi muutunud - teeksin vaikselt tööd kuskil pisikeses Kuressaare salongis ja sa ei teaks minust midagi. Elus on hetki, kui pead uskuma iseendasse pimesi ka siis, kui praktiliselt mitte keegi teine seda ei tee. Tihti ei soovi su lähedased inimesed sulle halba, nad on lihtsalt on teistsugused ja pelgavad, et kui sa peaksidki mingi ime läbi õnnestuma, siis liigud oma elus edasi ja nad jäävad sinust maha. Ja seetõttu ongi neil tuhandeid ja tuhandeid põhjusi lausa varnast võtta, mis võivadki mõjuda täiesti loogiliselt ning panna ka su enda uskuma, et ei tasu liigselt unistada, sest see kõik võib kaasa tuua vaid pettumusi.

Mina nii ei saa. Soovin elult enamat - tahan ennast proovile panna ja näha, kui kaugele on võimalik välja jõuda. Mind ei paelu see, et elaksin ülimalt rahulikku ja etteaimatavat elu, mida iseloomustab hall rutiin, ilusama nimega stabiilsus ja sureksin siis kunagi 100 km kaugusel kohast, kus sündisin. Tahan maailma näha, koolitada inimesi Londonis, New York-is ja veel kaugemal. Soovin elus midagi päriselt ära teha ja endast jälje jätta. Steve Jobs ütles: “We’re here to put a dent in the universe. Otherwise why else even be here?”. Usun sellesse. Ja teadke - sellesse uskumine on mind viimasel ajal palju aidanud.

Kui tegutsed ja tõeliselt pingutad, siis ilmub su ellu järjest uusi võimalusi ja avaneb järjest uusi uksi, tekib järjest uusi kontakte ja pakkumisi, millest varem poleks unistadagi osanud. Ja siis järsku näedki elu ja maailma teistsugusena, saad aru, et see, mis sind enne piiras, polnud väliskeskkonnast tingitud võimaluste puudumine, vaid pelgalt see, et valisid kuulda võtta neid, kes sinusse piisavalt ei uskunud või seda piisavalt välja ei näidanud (mis on praktikas tegelikult täpselt sama).

Kuidas sa saaksid ise seda teha? Ma räägin sellest sulle siis, kui kohtume. Räägime sellest kõigil koolitustel: nii FullGlam kulmukoolitusel, uuendatud kulmupikenduste koolitusel kui ka uuel SharpBrows-i microbladingu koolitusel. Ilma selle osata, mis võib vahel moodustada vabalt poole koolitusest ja annab sulle selge plaani tulevikuks, oleks kogu materjal kuiv ja tavaline. Seega, soovitan registreeruda. Paraku jõuan teha vähem koolitusi Tallinnas, kuna käin koolitamisega seoses järjest rohkem ja järjest kaugemal välismaal. Olen kindel, et ka sina suudad oma unistused teoks teha ja suudad seda veel paremini kui mina. Vahel on lihtsalt vaja, et keegi, kes sinusse usub sulle esimesed konkreetsed soovitused annaks, mis aitavad sul ennast välja rebida rutiinist, millesse muidu aastatkes kinni jääda võid. Luban, et annan sulle need soovitused ja olen su kõrval, kui neid peale koolitust ellu viima asud. Kohtumiseni!