Copyright ProBrows Europe.

Kõik tüdrukud, kellel on ilusad kulmud, tahavad neid maksimaalselt välja näidata. Täna vaatamegi kulmuprofi Nico Gulise näpunäidete põhjal seda, kuidas saad muuta oma ilusad kulmud veelgi märgatavamaks.
 

1. Kõigepealt harja kulmud korralikult läbi!

Copyright Elle Ltd.

Kasuta kaarjat kulmuharja (spoolie brush), et harjata kulmud kohevamaks. Sa näed oma kulmude õiget kuju vaid siis, kui need on korralikult läbi harjatud. Lisaks toob see välja ka kõikvõimalikud ebatäpsused kulmu piirjoontes ja samuti näed, millistes piirkondades on kulmud veidi õhemad. Teades oma kulmude väikseid ebatäiuslikkusi, saad need vead parandada järgmiste sammude käigus.

 

2. Kasuta kulmupliiatsit õigesti!

Copyright Elle Ltd.

Kulmuprofessionaal Nico Guilis toonitab, et kulmude väljanäegemise kvaliteet sõltub väga suurel määral sellest, kui professionaalsete liigutustega kulmupliiatsit kasutada. Saades oma kätte täpselt samad vahendid, võib üks tüdruk muuta oma kulmud jubedaks ja teine imeilusateks. Millised on siis õiged liigutused? Nicolo ütleb, et pliiatsiliigutuse pikkus ei tohiks ületada kulmukarva pikkust, seega peavad need olema imelühikesed. Samuti ei tohi pliiatsit liiga jõuliselt kulmu vastu suruda - seega peavad liigutused olema kerged ja sujuvad. Meie inspiratsiooni osast leida ka mitmeid lugusid sellest, kuidas valida õige kulmupliiatsi värv, võttes arvesse oma naha ja juuste loomulikku värvitooni. Sageli teevad tüdrukud ka selle vea, et valivad liiga tumeda kulmupliiatsi ning muudavad seetõttu kulmud ebaloomulikeks ka õige tehnika korral.

 

3. Pane rõhku sellele, et kulmupuuder kataks kulmukarvad ühtlaselt!

Copyright Elle Ltd.

Kasuta diagonaalselt lõigatud otsaga pintslit, et kanda kulmudesse ka kulmupuudrit. Sarnaselt kulmupliiatsi kasutamisele, on ülimalt oluline valida õige kulmupuudri värv. Kindalsti ei tohi olla see liiga tume. Samuti tuleb olla selle kulmukarvadesse kandmisel ettevaatlik - kulmuproff Guilis ütleb, et valdavalt pingutavad algajad sellega üle ja lisavad seda liiga palju. Ilusa tulemuse eelduseks on tema sõnul kulmude ühtlane, sujuv ja pigem õrn puudriga katmine. Väga sageli rikub tulemuse ära see, et kulmude siseosa või välimised pooled kaetakse kulmupuudriga liiga intensiivselt, mistõttu jääb kulmude toon eri osades erinev. Väldi seda! Kanna puudrid kulmudele ettevaatlikult ja pea meeles, et parima tulemuse saavutamiseks on oluline nende ühtlane katmine.

 

4. Kindalsti kammi kulmud veelkord läbi!

Copyright Elle Ltd.

Kasuta jälle kaarjat kulmuharja (spoolie brush), et kulmud veelkord läbi kammida. Just selle osa unustavad tüdrukud vahel ära ja seetõttu võib kulmudesse jääda mitmeid ebaloomulikke värvi-triibukesi. Kulmudesse lisatud värvi korralik harjamine karvade sisse on vältimatu osa kulmude märgatavamaks tegemise protsessist ja seda ei tohi mitte mingil juhul vahele jätta.

 

5. Kasuta tooni andvat kulmugeeli

Copyright Elle Ltd.

Seejärel tasub kulmudesse kanda veel ka värvi andvat toonitud geeli. Guilis toonitab, et koguse valikuga tuleb olla väga ettevaatlik ja pigem lisada seda vähem kui rohkem. Tõmbed peavad olema alati kulmukarvade kasvamise suunas, diagonaalis üles, kulmu välimise nurga poole. Peale paari tõmmet tasub vaadata tulemus üle ja lisada geeli vaid siis, kui oled veendunud, et seda pole juba piisavalt.

 

6. Lisa pool-läbipaistvat puudrit

Copyright Elle Ltd.

Tulemuse viimistlemiseks soovitab Guilis kasutada poolläbipaistvat puudrit  (translucent powder), mida tuleb kulmudesse kanda koheva ümara kulmupintsliga (fluffy brush). See on osa protsessist, mille käigus on eesmärgiks tekitada veidi kontrasti näonaha ja kulmude vahel. Kandes nii puudrit ettevaatlikult just kulmu äärtesse, tulevad need palju paremini esile.

 

7. Kanna oma kulmud uhkusega välja ja naerata rohkem!

Copyright Elle Ltd.

Tunne rõõmu oma ilusatest kulmudest ja võta arvesse, et need näevad välja parimad just sinu naeratava suu kohal. Alusta sellest, et oled rõõmsam, naeratad rohkem oma töökaaslastele ning püüad märgata ja võimendada igas päevas maksimaalslet positiivset.