Copyright ProBrows Europe.

Saime ka eilsete soovituste kohta palju tagasisidet ja vahel tundubki, et kui naised usuksid endasse veel rohkem, siis oleks absoluutselt kõik võimalik. Igal juhul siin on selle postituse teine pool, millest võid leida veel mõne mõtte, kui soovid jõuda oma tegevusega Eestist kaugemale.

 


4. Ära karda läheneda kellele iganes


Võõrastele inimestele lähenemine on äärmiselt eba-eestlaslik ning mitmetele meist naturaalselt ebamugav. Me seostame seda eeskätt tüli tegemisega, pealetükkivusega või isegi teatava enese alandusega. Ometi on säärane mõtlemine väga kahjulik. Selleks, et saaksid oma tegevuse viia laia maailma tuleb sageli hakata suhtlema inimestega, keda sa ei tunne ja kelle suhtes sa siiani võibolla teatavat aukartust tundsid. Kuidas seda teha? Kõige lihtsam ja odavam on saata e-kiri. Pole vist vaja selgitadagi, et mõttetud lähenemised siin suunas võib jagada kahte kategooriasse: väga pikad kirjad, mida inimene, kellega sa kontakti otsid, iialgi läbi lugeda ei viitsi, või kirjad, mille puhul on näha täielikku pealiskaudsust ning inimene saab aru, et ta on lihtsalt üks paljudest, kelle peal sa mingit standardset lähenemist kasutada üritad.

Meid on aidanud 3 konkreetset võtet. Esiteks tuleb uurida inimese tausta piisavalt, lugedes tema feede sotsiaalmeediast, tema kirjutatud blogipostitusi või tema antud intervjuusid - selle tulemusena oled palju paremini kursis sellega, mida ta viimasel ajal öelnud on. Teiseks - sinu kiri peab olema lühike, maksimaalselt paar-kolm lauset, milles saad mainida näiteks seda, et oled nõus mõne mõttega, mille ta on välja öelnud. Kolmandaks tasub küsida konkreetse asja järele, näiteks kas võid temalt tulevikus teatud asjade osas nõu küsida, küsida, mida ta mingist uuest teenusest arvab (eriti, kui ta on huvitatud sellest rääkima, kuna on sellega seotud jne). 

Kindalsti pole vaja püüda esimese kirjaga kohe saada lubadust suuremaks koostööks, piisab sellest, kui suudad alustada suhtlemist. Võib tunduda ulmeline, kuid väga tihti on meil õnnestunud just nii saada otse-kontakte väga tõsiseltvõetavate ilumaailma tegijatega, kellega muidu meiesugustel “tavainimestel” on suhtlemine väga keerukas. Kui soovid veel täpsemaid juhiseid selle kohta, kuidas esimene kiri vormistada, soovitame sellest lugeda ProBrows-i hea sõbra Tim Ferrise raamatust “The Four Hour Work-week”, mille leiad siit.


Nüüd võid mõelda: “Ok, loen veidi selle inimese kohta, panen paar lauset kokku, hüva, aga mul pole ju tema mailiaadressi. Kuhu pagana kohta ma selle esimese kirja siis saadan?” Mõistlik küsimus, millele vastuseks on meil ka võrdlemisi geniaalne tehnika, mida oleme väga edukalt kasutanud. Nimelt, kui teame, mis aadressil on koduleht või mis firmas inimene töötab, oleme sageli teinud nii, et lisame kirja “Bcc” väljale kõkvõimalikud mailiaadressid, mida see inimene kasutada võib, kombinatsionid tema nimedest jne. Kui nüüd kasvõi üks neist osutub õigeks, saab inimene perfektselt kirja kätte nii, et ta ühtegi teist aadressi ei näe ning jääbki mulje, et juba tead ta otse-meili :) 


 

5. Õpi ära kasulik rööprähklemine :)


Loomulikult on paralleeltegevused väga tihti kõige ehedamaks näiteks eba-efektiivsusest, sellepärast et kokkuvõttes kulub sul rohkem aega samade asjade ära tegemiseks, kui nendega järjest tegeledes. Ometi pole see alati nii. Oleme saanud väga palju tagasisidet stiilis: “tore küll, et soovitate lugeda ja veel inglise keeles, aga mul ausõna pole sellise asja jaoks aega”. Ei probleemi, nagu noored ütlevad. Tegelikult on tihti eduka maailmavallutamise eelduseks see, et sa lihtsalt teedki mitut asja korraga ja lugemini on kindlasti üks tegevustest, mida saab teha paralleelselt teiste tegevustega.


Alusta kasvõi sellest, et sa muretsed endale raamatud, mida sa lugeda soovid, audioraamatutena. Nii lihtne see ongi. Selle asemel, et trennis sõbrannadega lihtsalt juttu ajada või ainult trenni teha, võid samal ajal hoopis kuulata, kuidas keegi sulle perfektses ja väga hästi jälgitavas inglise keeles raamatu ette loeb. Ja tead, mis juhtub umbes aasta pärast, kui oled seda soovitust järginud? Sul tekib võrreldes paljude teiste tüdrukutega ebaharilikult suur lugemus. Kuskil seltskonnas mainitakse raamatut ja sa tead seda juba ning saad kaasa rääkida, sest sa oled selle läbi lugenud (tegelikult küll läbi kuulanud, aga see teeb sama välja). Kui palju lihtsam on siis ühiseid teemasid leida inimestega, kellest võib olla sulle kasu maailma vallutamisel? Just, väga palju lihtsam!
 

Kui see ikka veel keerukas tundub, siis anname ka konkreetse valemi alustamiseks: osta endale tavalised kõrvaklapid, mille saad enam-vähem sama raha eest, mille eest üks kord kohvi joomas käiksid ja tee endale konto näiteks audible.com-i siin. Täpselt viie minuti pärast võid juba kuulata esimest audioraamatut selle keskkonna suurest valikust.