Nagu oma FullGlam kulmude koolitustel õpime, on kulmud naise näo üks kõige olulisemaid osi - need võivad muuta kogu välimuse tunduvalt paremaks või siis selle ära rikkuda. Kui soovid viia oma kulmudisaini taseme lähemale selliste kuulsuste omale nagu Cara Delevigne, Emilia Clarke ja Rita Ora, siis pane tähele. Praktiliselt alati on võimalik teha asju veelgi paremini kui sa praegu teed. Täna vaatame, mida täpselt tuleb teistmoodi teha, et oma "kulmumängu" taset tõsta.
 

1. Ära kunagi paranda üks-kulmu nii, et kulmude vahe jääb liiga lai.

Copyright Benefit Cosmetics.

Väga sageli on ükskulm niivõrd hirmutav, et selle kõrvaldamisel lähevad naised liiale ja kulmude vaheline vahe jääb liiga suur. Tavaliselt tekitab see olukorra, kus ükskulmu kõrvaldamisel kärbitakse kummagi kulmu siseosi järjest, et need oleksid samasugused ja nii jäävad kulmud järjest lühemaks ja nendevaheline vahe järjest laiemaks. Säärane kulmude paigutus on paljude naiste jaoks äärmiselt ebaloomulik ja lihtsalt kole. 

Mida täpselt saad paremini teha?  Aseta kulmupliiats või pintsel vertikaalselt oma ninajuure kõrvale. Nii leiad punkti, mis on maksimaalseks kauguseks "ükskulmu" kärpimisel. Kui lähed ükskulmu ärakitkumisel sellest piirist üle, siis on tagajärjeks häving.

 

2. Vali kulmudele õige värvitoon - see ei pea kattuma sinu juuste värviga!

Copyright Eduardo Gallegos.

Tihti räägivad tüdrukud sellest, et kulmuvärv peab kattuma juuste värviga. Ometi ei ole see kaugeltki alati hea mõte ja loomulik lahendus. Miks? Paljuski selleärast, et väga suur osa tüdrukutest on oma juukseid värvinud. Juuste värvimisel ei pea alati muutma kulmuvärvi sama palju ja samas suunas. Tegelikult jätab täielik kattumine hoopis veidra mulje!

MIda täpselt saad paremini teha? Sõltumata sellest, kas kasutad kulmude puhul värvi või kulmupliiatsit, sulanda kulmukarvadesse ainult veidi värvi, et neile tooni anda ja ära mitte kunagi värvi neid täielikult üle. Mida heledamad on su juuksed, seda suurem võib olla erinevus värvitoonides kulmude ja juuste vahel (ehk siis kulmud jäävad tunduvalt tumedamateks, loomulikult). 

 

3. Järgi suuremal määral oma loomulikku kulmukaart - mida kaugemale kõrvale kaldud, seda riskantsemaks olukord muutub!

Copyright becominggeorgeous.com.

Isegi siis, kui su kulmudel pole loomulikult suurt, 45-kraadist nurka, ei tähenda, et su kulmul puuduks kuju ja su kulmukaare nurgaks oleks null. See on täiesti olemas ja väga sageli on kasulik alustada selle avastamisest. Uuri oma kulme lähedalt ja tuvasta, mis punktis täpselt on su kulmukaare kõige kõrgem punkt (isegi siis, kui see on ainult väga vähe kõrgem kulmude üldisest joonest). Väga suureks veaks on oma loomuliku kaare hävitamine kulmude sirgeks kitkumise läbi. Nii kaotad oma üldises kulmudisainis rohkem kui arvata oskad ning lisaks on suur oht, et tekitad oma kulmukaare tipu täiesti valesse kohta.

Mida täpselt saad paremini teha? Kui hakkad oma kulme disainima ja kitkuma, siis vali selle ala, millelt kulmukarvad eemaldad, alumiseks piiriks joon, mis liigub otse kulmukaare tipu suunas. Sama tee kulmukaare teiselt poolelt, tõmmates sirge joone kulmukaare tipust kulmu välisosa poole. Loomulik kulmukaar jääb alati väga palju rohkem märgatavamaks, kui eemaldad karvad selle vastaspoolelt.

 

4. Harja oma kulme regulaarselt ja osta õige kulmupliiats!

Copyright vevelicious.com.

Kui kulmud on harjamata, siis kalduvad karvad rohkem erinevatesse suundadesse laiali ja väga sageli paljastavad peanahka kulmude alt. See ei ole sugugi kaunis vaatepilt ja hävitab su kulmudisaini ilmekuse hetkega, sest su kulmudisaini tase lihtsalt ei paista välja.

Mida täpselt saad paremini teha? Kata kulmud alati korrektselt ja harja kulme regulaarselt! Investeeri korralikku kulmupliiatsite komplekti ja kasuta neid. Kuidas leida sobivaim kulmupliiats? Lihtsalt mine kaubamajja ja varu aega, et proovida erineviad. Ära karda suhelda iluosakonna töötajatega ja küsi nende arvamust. Enamik eesti tüdrukuid on natuke häbelikud ja arvavad, et nad peavad ära ostma need tooted, mida iluosakonna töötaja on neile näidanud või soovitanud. Unusta see valehäbi! Mine proovi julgelt, lase ennast teenindada ja osta vaid need, mis sulle päriselt meeldivad!

 

5. Ära riku oma kulme ära kitkudes ise kulmukaare ülemist osa!

Copyright makeupartistme.blogspot.com.

Ükskõik, kui kõvaks kulmuprofiks ennast pead, on sul võimalik oma kulmud ikka korralikult ära rikkuda, kui hakkad ise peegli abil oma kulmude ülaosa kitkuma. Kuigi võid selle endale ilusti välja vabandada ja sisendada, et kõik näeb ilus välja, on väga vähe tüdrukuid, kes suudavad oma kulmude ülaosa ise kitkuda, ilma, et kulmukaar kannataks.

Mida täpselt saad paremini teha? Lase teha kulmude ülaosa hooldust profil. Nii lihtne see soovitus ongi. Kui soovid kodus kätt harjutada, siis tegele kulmude alaosaga - kulmukaare ülaosa on suurvorm, millega tegelemine on keskmiselt umbes sajal juhul sajast mõttekas jätta profile.

 

6. Väldi liiga paksu kulmumeiki ja pikki tõmbeid!

Copyright makeupartistme.blogspot.com.

Oleme sellest ka varem rääkinud, aga kordamine on kõigi perfektsete kulmude ema. Mida rohkem lisad meiki ja  mida paksemaks meigikord su kulmude peal läheb, seda ebaloomulikumad ja "peale joonistatud" need jäävad. Reeglina tõmbab see ka väga palju tähelepanu kulmudele täiesti valedel põhjustel - need muutuvad liiga domineerivateks ja varjutavad su ülejäänud näo.

Mida täpselt saad paremini teha? Kasuta alati lühikesi, kergeid ja õrnu käeliigutusi, kui kulmudesse meiki lisad. Ära avalda liiga palju survet ja varu kulmudesse meigi lisamiseks pigem rohkem aega. Nii väldid vigade tegemist. Ja loomulikult ära mitte kunagi vea kulmudesse kulmupliiatsiga paksu rasvast joont  - nii rikud oma kulmudisaini ära üheteistkümnel juhul kümnest. 

 

7. Kulmud peavad olema õed, mitte kaksikud!

Copyright Getty Images.

On loomulikult hea, kui oled kulmu-perfektsionist, aga katse muutda mõlemad kulmud absoluutselt identseteks, viib valdavalt nende ülekitkumiseni. Ja seda on juhtunud nii mõnegi päris professionaalse kulmueksperdi puhul. Üks kulm on alati ja me rõhutame ALATI pisut erinev teisest. 

Mida täpselt saad paremini teha? Lepi sellega, et kulmud peavad olema õed ja mitte kaksikud! On täiesti ok, kui neil on väiksemaid pisi-erinevusi ja see puudutab eriti kulmukontuuri. Lihtsalt loobu fikstsioonist, et vasak ja parem kulm peavad olema teineteise perfektne peegeldus. 

 

8. Leia kulmudele õige pikkus - kõrvalekaldumine sellest hävitab su kulmudisani!

Copyright makeupandbeautyblog.com.

Mis täpselt juhtub, kui su kulmud pole täpselt õige pikkusega? Nii hirmus, kui see ka ei kõlaks, teevad need su näe ebaproportsionaalseks ja koledaks! Liiga lühikesed kulmud muudavad su  silmad ja nina ebaloomulikult suureks ning liiga pikad kulmud muudavad silmad pisikesteks ja varjutavad ülejäänud näo.

Mida täpselt saad paremini teha? Kasuta loomulikult korrektse kulmupikkuse leidmise kuldreeglit, suunates kulmupintsli või -pliiatsi diagonaalselt 45 kraadise nurga all nina alt näo keskosast silma välisosa suunas. Ära mitte kunagi tee kulme pikemaks või lühemaks diagonaalselt asetseva pliiatsi ja kulmu lõikumise punktist.

 

9. Tee kulmumeik pärast ülejäänud näo meikimist.

Copyright Palafoxxia YouTube channel.

Päris lihtne ja samas kindel viis ebaõnnestuda oma kulmudisainis on see, kui alustad meikimist kulmudest. See on naiivne viga, mis maksab  valusasti kätte ning kulmud näevad pärast meigipõhja ja edasise meigi lisamist ülejäänud näole hoopis teistsugused välja kui alguses. 

Mida täpselt saad paremini teha? Jäta kulmude meikimine praktiliselt viimaseks osasks oma näo meigi protseduurist ja seda isegi siis, kui teed vaid igapäevast kerget meiki. Nii saavutad kordades lihtsamini selle, et kulmude meik sobib ülejäänud näo omaga.

 

10. Ära kitku kulme enne dušši all käimist.

Copyright Getty Images.

Mis juhtub dušši all käies on see, et soe vesi muudab poorid ja kulmukarvade juuri ümbritseva naha lõdvemaks ja nii lihtne kui see ka poleks - osad karvad kukuvad täiendavalt sinu kulmudest välja. Kui oled just enne dušši all käimist korralikult kulme kitkunud, siis võib tulemus dušši alt tulles algsega võrreldes päris erinev välja paista. Loomulikult võid öelda, et sinuga midagi sellist ei juhtu ja sinu kulmukarvad püsivad su peanahas kinni nagu superliimitud, kuid parem on karta kui pärast kahetsedes oma kadunud karvu leinata. 

Mida täpselt saad paremini teha? Ära kitku kulme enne dušši all või vannis käimist. Nii lihtne see ongi. Loodetavasti leidsid neist kümnest soovitusest midagi kasulikku :)