Copyright ProBrows Europe.

Kindlasti oled näinud iluteenuste valdkonnas rohkesti "enne" ja "pärast" pilte. Need on needsamad, kus (tavaliselt vasakul) on mingi pilt sellest, kuidas asjad enne olid, ja paremal see, kuidas pärast. Tihti on erinevus väga suur. Vahel muidugi ka üle-võimendatud, aga enamasti on olemas ka sisuline muutus - midagi põhimõtteliselt erinevat. ProBrows tegi sama kulmukoolituste osas - nüüd on asjad teisiti ja juba õige peatselt saad osaleda meie uutel kulmukoolitustel.Before

“Kuule, kõik on korras, ma sain meile materjalid…” Kõlab naljakalt? Tõesti, täpselt nagu filmis. Samas, nagu teame, on päriselu tihti veel absurdsem kui Tarantino filmid. On mitmeid koolitusi (ja me oleme käinud erinevatel kulmukoolitusel), mille materjalid sisaldavad sõna-sõnalt teistelt koolitustelt maha kopeeritud (sealhulgas ka samu “kirjavigusid” sisaldavaid) lauseid. Mis see reeglina kaasa toob, on ilmselged vastuolud koolitaja poolt räägitava jutu ja materjalis sisalduva õpetuse vahel (kuna ta pole materjali ise kirjutanud) ning see omakorda toob päris kindlasti kaasa segaduse. Osalenu lihtsalt ei tea, kuidas hiljem kliendiga toimida, sest näiteks kirjeldatud osatööde või nende teostamise järjekorra kohta koolitusmaterjalis toodud kirjeldused lihtsalt erinevad koolitaja poolt antud soovitustest. Tagajärg: probleemid õpitu rakendamises praktikas.

“Hei, viitsid tee mul üks koolitus ära?” Kujutad ette olukorda, kus mõnes muinasjutus või filmis omandab tegelane mõne võlueseme kasutamisel erakordsed võimed (suudab lendu tõusta, nähtamatuks muutuda või teiste mõtteid lugeda)? Sama on tõenäoliselt eeldanud mitmed kulmukoolituste tegijad varem. Kui inimese nime alla, kes teab küll oma valdkonnast palju, kirjutada lihtsalt “koolitaja”, siis mis juhtub tema oskustega koolitamise osas? Millised maagilised võimed tekivad tal oma peas olevate teadmiste edasi andmiseks? Õige vastus on: “võimed ei muutu olulisel määral paremaks”. Kui inimene ei ole mitte kunagi, mitte kellegi käe all õppinud koolitama, siis pole eriti palju kasu sellest, kui palju ta ise teab, sest pahatihti suudab ta siis sellest edasi anda vaid murdosa. Tegemist on väga palju korratud näitega jalgpalluritest, kes võivad olla mängides suurepärased, kuid treeneritena totaalselt läbi kukkuda. Kulmumaailmas toimib paraku sama.

“Meie peakontor asub, ee…”. See, et inimestel on palju erinevaid huvisid, on tervitatav nähtus. Samas ei ole just palju head selles, kui toimub täielik võõrdumine reaalsusest muinasjutumaailma. Midagi võiks ju ikkagi päris olla. Kui koolituste tegijad on tegelikult tööl teistes ettevõtetes, kui absoluutselt kõik alates ametinimetustest, brändidest, reklaamist kuni diplomite väljastamise loogikani on imaginaarne ning kui oodatakse vastuseid kuskilt peakontorist, mis on grammatiliselt “pea kontor”, sest asub inimese peas, siis on asjad vähemalt meie meelest veidi valesti. Kokku põrkuvad väline sära ja karm tegelikkus. Mis on selle tagajärg? Säärastelt koolituselt saadud diplom on samuti osa üldisest väljamõeldisest, lihtsalt midagi ilusat, millel pole just väga palju seost tegelike oskustega. Kõrvalprodukt, mils on müüdud suhteliselt kalli hinna eest inimesele, kes on uskunud üles võimendatud müüti.


After

Kõik oli palju raskem kui alguses arvasime. Kui otsustasime tegelema hakata kulmukoolitustega, nägime, kui raske on tegelikult koolituse materjali koostamine. Mõistsime, et ei ole üldsegi lihtne anda koolituse käigus vastuseid nendele küsimustele, mis koolitusele saabuvatele inimestele olulised on ja kui kõrge ootus on jõudmine selleni, et koolituse läbinu ka praktikas teistmoodi tegutseks ning rohkem raha teeniks. Kas arvame, et oleme nüüd leiutanud midagi enneolematut? Kindlasti mitte. Samas kõik see, milleni oleme jõudnud, on tehtud põhjaliku töö tulemusena, suheldes paljude koolitustel käinutega ja saades nendelt tagasisidet selle osas, mida on nad hiljem suutnud praktikas kasutada ja mida mitte. Seadsime esikohale osalejate parktilise KASU. Täpsemaks eesmärgiks valisimegi selle, et osalejad teeniksid koolituse investeeringu tagasi 10 kordselt ja ei peaks selleks kuid ootama. Selleni jõudmiseks suhtlesime mitmete päris proffidega nii Eestist, Soomest, Venemaalt, Inglsimaalt kui ka mujalt ning saime palju häid praktilisi lähenemisi, millest koolitus kokku panna. Loomulikult on vaid üheks eelduseks säärasele koolitusele see, et kogu materjalide sisu vastaks täpselt koolitaja jutule. See on nii ja usume, et saime hakkama millegi päris vingega.

Me ei osanud koolitada. Kuigi mitmed ProBrowsiga liitunud tüdrukud on iluvaldkonnas äärmiselt pädevad, saime aru, et koolitajatena olid nad alguses ikkagi keskpärased. Võimalik, et nõrgemad kui mitmete praeguste kulmukoolituste läbiviijad. Kavatsused olid head, aga koolitamise tehnikad puudulikud - lihtsalt ei osanud. Kutsusime appi mitmed koolitajad ja koolitamisega kokku puutunud inimesed, küsisime neilt kõikvõimalikku koolitamise kohta ning siis lihtsalt harjutasime nendega koos. Väga palju. Siia oleks nüüd tore kirjutada, et avastasime seejärel midagi revulutsioonilist või muidu enneolematut. See poleks tõsi. Juhtus see, et koolitamise õppimise käigus muutus tulemus kogu aeg paremaks. Saime aru, kuidas osalejad ise õppida soovivad ning kui suur tähtsus on individuaalsel lähenemisel. Mõistsime, et koolitus peab olema läbi ja lõhki osalejate keskne. Nüüd, mitu kuud hiljem, võime väikse uhkustundega öelda, et oleme selleni ka jõudnud.

ProBrows on Eestis asutatud firma. Jah, meil on investoreid Soomest ja ka mujalt välismaalt. Jah, meil on esindus Soomes ja mitmed esindajad mujal Euroopas ning plaanid ulatuslikult laieneda. Samas ei pea me vajalikuks välja tulla mingi põneva asutamis-looga, mis sisaldaks šarmantseid suurlinna nimesid või aadresse kohtades, kus me pole kunagi käinud. Esiteks, see pole meie stiil ja teiseks ei oleks see lihtsalt tõsi. Samuti keeldume uskumast, et keegi suudaks meie diplomit tõsiselt võtta, kui valetaksime juba oma firma sünniloo või esinduse asukoha osas. Seega on sama läbipaistev ka kogu meie koolituse diplomi saamise süsteem. Oleme otsustanud, et väljastame kaks diplomit - diplomi osalemise kohta ja diplomi teatud taseme omandamise kohta. Viimase saabki alles siis, kui meie profid on veendunud, et osaleja on ka tegelikult suutnud õpitu praktikas ellu viia. Nii lihtne see ongi.

ProBrowsi kulmukoolitused on valmis. Saad neist teada ja nendele registreeruda juba lähipäevadel. Peatse kohtumiseni!