Copyright ProBrows Europe.

Peame tunnistama, et see, mis viimastel päevadel toimunud on, paneb ka meid jõulisemalt kulmu kergitama (pun intended). Oleme saanud sõna otseses mõttes sadu teateid, tekste ja kirju seoses microblading protseduuriga.

Osa tagasisidest, mida oleme saanud, puudutab seda, mis siiski eristab microblading protseduuri püsivast tätoveerimisest. Seetõttu süvenesime põhjalikult nende kahe lähenemise vahelistesse erinevustesse - suhtlesime professionaalidega, kes on mõlemat tehnikat aastaid proovinud ning püüdsime aru saada nende tehnikate kõigist olulistest nüansiküsimustest.

Võibolla oleme olnud tätoveerimise suhtes veidi ülekohtused - tegelikult ei ole ju tätoveerimises iseenesest midagi halba. On palju ilusaid naisi, kelle keha kaunistavad seksikad tätoveeringud. Samas kulmude piirkonnas selline asi paraku ei tööta. Miks? Peamisi konkreetseid põhjuseid on kolm.
 

1. Kestus - trendid ja otsused, mis kestavad matusteni

Tavapärase tätoveerimise protsessi käigus viiakse kemikaalid sügavale naha sisse. Oma olemuselt on see nahakudede lõhkumine põhimõttel, et organism ei suudaks lahustada ära võõr-ainena sinna pressitud sünteetilist värvi. Selle tagajärjel tekibki nahale kujutis, mis on jääv. Tätoveeringud on igavesed ja nende muutmine (eriti kulmupiirkonnas) on vaatamata sellele, mida antud lähenemise pooldajad ütlevad, sisuliselt võimatu.

Aja jooksul võib palju muutuda ja kindlasti oled kogenud seda ka iseenda peal. Näiteks trendid meigis, mida pidasid ülimalt ahvatlevaks viis aastat tagasi, võivad nüüd tunduda täiesti absurdsetena. Seetõttu asumegi julgelt seisukohale, et püsiv tätoveering on oma olemuselt lihtsalt liiga riskantne - üks asi on langetada otsus üheks aastaks oma elust, teine asi on elada millegagi elu lõpuni. Trendid muutuvad, sinu keha ja näojooned muutuvad aja jooksul teatud määral, sinu soovid muutuvad, sinu eelistusted muutuvad, sinu arusaamad muutuvad, sinu veendumused muutuvad ja siit see nüüd tuleb - ka sinu idealsed kulmud võivad muutuda. Microblading annab sulle võimaluse käia alati kaasas uute trendidega, püsitätoveerisega otsustad sisuliselt ära, milline on su näoilme elu lõpuni. Väga lihtne.

 

2. Täpsus - Eh, kellele need üksikasjad ikka korda lähevad? Paraku kõigile!

Jätame nüüd emotsioonid kõrvale ja vaatame konkreetselt, mis toimub tätoveerimise protsessi käigus. Selleks, et tätoveering täidaks oma eesmärki ehk siis püsiks igavesti, lõhutakse tätoveerimise nõelaga sügavaid nahakihte. Ja see ei ole siinkohal tõlgendamise küsimus, see on fakt. Värvi pressimisel sügavamatesse nahakihtidesse tekib pratamatult olukord, kus seda on vaja lisada piisavalt palju, et see ka pindmistes kihtides näha jääks. Mida see omakorda endaga kaasa toob? Ükskõik, kui täpne on tätoveerija käsi, suurema värvihulga lisamisega kaasneb paratamatult see, et ei ole võimalik leida ideaalset kogust iga ruutmillimeetri osas. Ja nii jäävadki naha sisse kantud tätoveeringu ääred lähedalt vaadates märksa ebaühtlasemad. Värv pressib haavanditest välja erineva intensiivsusega ning mikrotasandil on tätoveeringus rohkelt ebatäpsusi. Eriti võimendub see keha piirkondades, kus nahk on pehme (näiteks kulmupiirkond). Aja jooksul moondub sellistesse piirkondadesse kantud tätoveeringute kuju olulisel määral ja kaovad esialgsed kontrastid ja teravana tundunud ääred. Näiteks paistab see hästi välja sõrmede või varvaste alaosasse tehtud tätoveeringute puhul. Seetõttu jääbki üle täpsuse saavutamiseks ääri laiendada ja olemasolevat tätoveeringut täita, kuid ükskõik, mis nurga alt seda vaadata, kulmupiirkonnale mõjub selline asi välimuse mõttes lihtsalt traagiliselt.

Microblading seevastu puudutab ainult naha pindmisi kihte ja nii on võimalik microblading teraga (mis koosneb 10-st kuni 20-st imepeenest nõelast) saavutada kordades täpsem tulemus. On võimalik tekitada selliseid jooni, kaari ja üleminekuid, mida tavapärase tätoveerimise puhul lihtsalt teha ei saa. Ja seda mitte seetõttu, et tätoveerija oleks halb - ta võib olla absoluutne proff - lihtsalt tehnoloogiate täpsuse aste on täiesti erinev.

 

3. Seksikus - Mis on veel parem kui loomulikuna näiv asi? See, mida ei peagi loomulikuks fake-ima.

Jah, see on veidi emotsionaalsem vaatenurk, kuid samas mitte päris. Kui võtta mistahes piirkond kehal ja see lihtsalt mingi värviga ära täita, on tagajärg massiivne ja robustne. Nii lihtsalt on. Kui vaadata aga peenemaid jooni ja detailsemaid kujutisi, on need reeglina märksa ligitõmbavamad ja atraktiivsemad. Microblading tehnoloogia teeb kulmud eriliseks ja tõenäoliselt ongi just selle tehnikaga tehtud kulmude seksikuse alustalaks see, et kogu protsessi käigus puudub vajadus võltsida tulemust loomulikumaks. Mida see täpselt tähendab? On palju lähenemisi, sealhulgas näiteks püsitätoveerimine, mille puhul räägitakse palavikuliselt sellest, et tulemus jääks võimalikult “loomulik” ja “naturaalne”. See tähendab omakorda seda, et protsessi käigus tehakse midagi, mis on oma olemuselt ebaloomulik, midagi, mis tuleb võimalikult loomulikuks fake-ida. Meelevaldne ei ole selle võrdlemine näiteks paruka valmistamisega, et naise soeng võimalikult suurepärane välja näeks.

Microblading tehnoloogia puhul ei ole aga mitte mingisugust vajadust püüda näidata seda kuidagi teist moodi või loomulikumana. Tulemus on seksikas täpselt sellisena, nagu see PÄRISELT on. Ilusad peened jooned nahal lihtsalt tõmbavad tähelepanu ja paistavad välja atraktiivsed nii lähedalt kui kaugelt. Mitte midagi microbalding-u juures ei vaja moonutamist. Tulemust saab uhkusega näidata ja mitte häbeneda fakti, et see paistabki välja microblading-una. Ja just see ongi väga hea. Lisaks, tundugu see pealegi veidi banaalsena, meestele sellised kulmud meeldivad. Kuigi seda kinnitavad ka mitmed testid, on kõige parem selles ise veenduda. Microblading lihtsalt mõjub erutavalt, veidi salapäraselt, piisavalt paheliselt ja samas väljapeetult stiiliselt.

Ja lõpetuseks - mitte keegi ei masknud meile sentigi selle loo eest. kõik see põhineb meie endi kogemustel ja vestlustel mitmete proffidega, kes on mõlemat lähenemist proovinud ja kellest praktiliselt kõik on nüüd microblading-u peale üle läinud :)

Ja, nagu mitmedgurud on öelnud: one more thing. Nagu näed, ei ole me siin loo juures kasutanud ühtegi pilti püsivalt näkku tätoveeritud kulmudest tõestamaks, et microblading kulmud on ilusamad. Miks? Sest seda lihtsalt ei olnud vaja. See oleks olnud mõjunud maaslamaja löömisena sellise palliga, millega Miley Cyrus oma videos sõidab :)
 


LOE LISAKS