Copyright ProBrows Europe.

Oh, ega ma pole suurem asi kirjanik ja blogija ja vist ainus millega saan ennast veidi rahustada on see, et mitu viimasel ajal kõvasti kirjutanud ja bloginud isikut pole ka eriti kõvad kulmueksperdid :) Aga siiski, kuigi siin kulmumaailmas ei ole vist võimalik eriti millegagi üllatada, püüan seda teha omal moel - olles päriselt ka täiesti aus ja objektiivne.

Kuna olen viimasel ajal hakanud aktiivselt tegelema microbladinguga ja läbisin ka vastava koolituse SharpBrowsi proffide käe all, olen ilmselgelt tundnud huvi ka selle vastu, mida interveebides sellest kõigest kirjutatakse. Huvitaval kombel just viis päeva enne koolitust, millel osalesin, ilmunud loost leidsin päris huvitavaid väiteid selle kohta, kui saatanlik protseduur microblading võib ikkagi olla. Ma olen otsekohene inimene ja ma kommenteerin neid täiesti siiralt.
 

Kulmud muutuvad siniseks ja kõik su juuksed langevad välja…

Nagu näha ei ole väga raske välja mõelda hirmutavad pealkirju või alapealkirju. Mu esimene reaktsioon oli loomulikult see, et keegi teeb nii lapsemeelse väitega (et kulmud siniseks muutuvad) nalja, aga ei! Osad microbladingu vastased väidavadki reaalselt, et kulmud muutuvad siniseks ja pigment võib kulmud “eluks ajaks ära rikkuda”. Peale põhjalikku researchi võin küll öelda, et vähemalt SharpBrows tööriistade ja materjalidega seda saavutada võimalik ei ole. Isegi siis, kui see oleks protseduuri teostaja elueesmärk. Miks?

Kasvõi ainuüksi selle pärast, et kvaliteet-pigemendid on looduslikud, pole mürgised, ei sisalda metalle ja lõhustuvad nahas igal juhul. Ja kui midagi naha kihtidest ära kaob, siis see kaobki ära. Leppige ja saage üle - kulme ei saa siniseks. Loomulikult pole see ainuke põhjus - teine peamistest on see, et ka kõige käpardlikum microbladingu tegija pole nii sadistlik, et vajutab noa lihtsalt nii sügavale inimese lihasse, et tal õnnestuks värv üldse niivõrd sügavatesse nahakihtidesse viia. No muidugi võib proovida, aga elus patsient ei kannataks seda valu välja. Ja kolmandaks - olgem ausad ka statistika suhtes. Kui hädaldatakse, et on vähe pilte sellest, kui ilusad on kulmud kuu pärast protseduuri, siis võin nüüd siniste kulmude hirmus elavaid inimesi rahustada - pilte siniseks läinud kulmudest on veel vähem.
 

Pole piisavalt after-pilte, kus kulmudelt on koorik maha tulnud ja kulmud on paranenud - Here we go :)

Copyright ProBrows Europe Ltd.

Selleks, et kõige paremal viisil paranemise protsessist ülevaade saada, otsustasime seda ise proovida. Paranenud tulemus on siin. Meie enda modell, SharpBrowsi vahendid ja täiesti ilus tulemus. Paljude meelest isegi väga hea. Aga see polegi oluline. Pole oluline mingi üksik pilt, sest neid võib alati leida. Võib leida pilte totaalselt ebaõnnestunud microbladingust, nagu võib netist leida videod sellest, kuidas inimene endale puupakku purustada üritades kirvega pähe lööb või kogemata kuus korda järjest jää peal kukub. Kui teha sellest järeldus, et inimesed ongi sellised, oleme ikka ühiskondlikult sügavale ignorantsusesse ära eksinud ja nagu öeldakse - sellist piiratust ei pruugi isegi haud ravida.

Tasub natukenegi rahulikult mõelda selle üle, kui rumalad peaksid inimesed nii Euroopas kui üle maailma olema, kui nad sooviksid endale järjest rohkem ja rohkem microbladingu kulme, nad sooviksid järjest rohkem ja rohkem seda õppida ja sellega tegelda, kui tulemused oleks nii hullud nagu kõige ebaõnnestumatel piltidel. Kui see oleks kõik üks suur eksitus ja viga, siis peaksid ju inimesed olema ravimatult lollid - ühtviisi, kollektiivselt ja püsivalt. Igast valdkonnast võib leida ekstreemseid äärmusi - kui aga vaadata seda, mis üldiselt toimub ja milleni piisava professionaalsuse juures jõutakse, on pilt teine. Ja just reaalsetele turuosade muutustele silma vaadates kukubki paljude microbladingu vastaste argumentatsioon lõplikult kokku. Nii nagu ütleb Robbie Williams oma laulus “Handsome Man”:
 

Give in and love it
What's the point in hating me
You can't argue with popularity
Well you could
But you'd be wrong :)


Ajad muutuvad ja see, mis oli populaarne vanasti, ei ole enam populaarne nüüd, ehk…


The times they are changin’ …

Copyright ProBrows Europe.

Meie jaoks loomulik ja vanakooli permanentseid kulmutätoveeringuid tegevate inimeste jaoks haiget tegev fakt on see, et microblading lihtsalt võtab turuosa ära tavaliselt püsitätoveerimiselt. Nagu kadunud Steve Jobs ütles: on tõusvad ja langevad vektorid ja sa pead ise valima, millistel sa oled. Microblading on tõusev vektor ja on tulnud, et jääda, ja püsitätoveerimine on langev. Sorry, nii lihtsalt on ja siin ei päästa ka see, kui endale veel kallim tätoveerimise masin osta. Sama loogika järgi võiks öelda, et edukad inimesed peaksid sõitma antiik-autodega, mis väga palju maksavad, sest nood pole otseselt halvemad ja liiguvad ka ning mitte keegi ei tohiks osta Teslat, sest see on võrreldes antiikse autoga liiga soodne. Enesehävituslik loogija. Ja nii nagu L. Carrolli-i Alice Imedemaal ei muutunud valed tõeks, kui neid 5 korda korrata, ei muutu ka püsitätoveeringute tegemine populaarsemaks, kui seda ülistada. See on eelmise talve lumi ning selle kiitust on võimalik uskuda ainult lühiajaliselt ja siis, kui seda endale piisavalt palju korrutada.

Samuti on see, et osad inimesed ei soovi pakkuda microbladingut oma klientidele, cool. See on isegi väga hea, sest seda rohkematele inimestele saan mina tulevikus kulme teha. Mul pole sellega probleemi. Lihtsalt ei ole ilus sinna juurde mingit hoolivuse ja let’s make the world a better place- juttu rääkida. Kõik tahavad teenida kasumit, kas riigi abil või ilma ja kui valitakse teised ärisuunad, siis ikka sellepärast, et nendega rohkem pappi koju tuua. Mina tunnistan täiesti ausalt: ma kavatsen microbladinguga tulevikus raha teenida ja ma tean, et selleks pean ma olema väga hea. Eks tulevik näitab, igal juhul usun, et olen õigel teel.

No nüüd võiks ju arvata, et kes olen üldse mina, et nendes küsimustes sõna võtta julgen. No täiesti tavaline inimene, kes on käinud microbladingu kursusel, kuid pole seda veel läbinud, sest eksam on tegemata - seega täpsetl samasugune, kui need, kes siniste kulmude juttu ajavad. Tegelikult siiski väikse põhimõttelise erinevusega - mina saan varsti diplomi, nemad ilmselt mitte :)


Siiri Tabri
ProBrows Eesti Koolitja ja kulmuprofessionaal

Annika Iso-oja
ProBrows kulmuprofessionaal