Jah, sulle pole ilmselt mitte mingisuguseks uudiseks, et kulmuniit võib olla vahel väga vajalik, et oma kulmude disaini parandada. Täna vaatamegi seda, kuidas niiditehnikaga õigesti oma kulmud korda saada. 

 

1. Vahendid, mida sa vajad

Copyright Creative Commons Licence.

Nii nagu väga paljude asjade puhul seoses kulmudega, algab ka niiditehnika kasutamisel kõik ettevalmistusest. Mida sa siis täpselt vajad, kui soovid niidi abil oma kulmud paremasse vormi saada? Esiteks vajad sa loomulikult kulmuniiti, lisaks sellele ka kulmupliiatsit, et märkida õige kulmukuju, Kasuks tuleb ka jää või jääkülm vesi, et nahka veidi tuimestada. 

 

 


 

2. Seo niidi otsad kokku

Alusta sellest, et seod niidiotsad kokku. Kindlasti vaata, et silmus, mis otstest kokku seotud niidist moodustub, ei oleks liiga väike. Pigem võib see olla pisut suurem. Lisaks kontrolli ka, et sõlmest väljaulatuvad niidi otsad ei oleks liiga pikad. Lõka need igaks juhuks ära.

 

 

 

 

3. Hoia sõlme peopesa sees

Kuigi see tundub väga elementaarne, teevad osad tüdrukud siiski selle vea, et ei hoia niidist moodustatud silmuse sõlme peopesa sees. Kindalsti hoia niidisilmiust nii, et sõlme koht ei ulatuks su peopesast väljapoole.

 

 

 

 

 

4. Keera silmusesse umbes viis pööret. 

Keeruta kätt, milles ei ole sõlme umbes viis-kuus korda, nii et silmusesse tekiks umbes viis pööret. Selline lähenemine tagab ka selle, et sõlm ei liigu niidi keskele. Nüüd peaks selle tegutsemise tulemusena olema su käte vahel number kaheksa või liivakella kujuline niit.

 

 

 

 

5. Harjuta avamise ja sulgemise liigutust

Niiditehnika põhiliseks osaks on sujuv liigutus, mille puhul sa suudad oma mõlema käega sünkroonselt tegutseda. Harjuta seda esialgu niisama: ava üks käsi ja sulge teine käsi ning siis vastupidi. Säärane peopesade vaheldumisi avamine ja sulgemine võimaldab sul niidiga kiireid liigutusi teha, mille läbi suudadki hiljem kulmukarvu eemaldada. Kulmukarvu eemaldabki keedunud niit kahe peopesa vahel, mis toimib justkui kääridena.

 

 

6. Hoia oma käsi nii, et sõrmed oleksid suunatud näost eemale

Säti nüüd oma käed nii, nagu kõrvaloleval pildil. Näpud peavad olema suunatud näost eemale. Sea käed nii, et niidist moodustatud silmus oleks ühe kulmu kohal. Seisa peeglist umbes poole meetri kaugusel, siis saad täpsemalt jälguda, kuidas su kulmu kuju muutuma hakkab. Kindalsti eeldab selle etapini minek seda, et oled oma õige kulmukuju eelnevalt ära märkinud. Selle tegemiseks leiad paljud näpunäiteid meie inspiratsiooni osa teistest lugudest.

 

 

7. Sea silmus kulmule nii, et karvad, mida soovid eemaldada, jääksid selle sisse

Nüüd sätiga niidist moodustatud silmus nii, et karvad, mida sa soovid eemaldada oleksid niidisilmuse sees. Oluline on, et liigutaksid nüüd niidi lõikumispunkti kulmukarvade kasvu suunale vastu. Selle tulemusena jäävad karvad niidi otste vahele ja saad need eemaldada karvakasvu suunas. Kindlasti pea meeles, et karvu tuleb eemaldada karvakasvu suunas. 

 

 

 

8. Pigista kokku käsi, millega kontrollid silmuse suurus ja ava teine käsi

Võib tunduda keerukas, kuid kõik muutub lihtsaks, kui proovid selle läbi. Põhimõtteliselt kordad sa lihtsalt seda sama käte avamise ja sulgemise liigutust, mida eelnevalt "kuivalt" harjutasid. Hoia niit naha vastas ja tee nüüd kiiresti "kääri"-liigutus, millega tõmbad välja niidi silmuse vahele jäävad karvad. Kindalsti alusta nii, et niidiotste vahele jääks esmalt vähe karvu. Kui käte avamise ja sulgemise liigutus sulle omasemaks muutub, võid püüda haarata niidiotste vahele veidi rohkem karvu.

 

 

9. Harjuta "kääri"-liigutust

Nüüd jääb sul üle ainult seda niiditehnikat järjest rohkem ja rohkem harjutad. Ära unusta, et alguses oleme me kõik - ka kõige suuremad kulmuprofid - olnud selles päris oskamatud ja kobad. profiks saamine eeldabki seda, et liigutused muutuvad automaatseteks ja sa pead järjst vähem kaasa mõtlema sellele, mida sa teed. 
 

 

 

 

Ära unusta, et ainuke võimalus viia oma niiditehnika järjest kõrgemale tasemele, on lihtsalt seda teha rohkem ja rohkem. Edukat proovimist :)