Kes meist ei teaks Sophia Amoruso-t, kes on ehedaks kehastuseks sellest, et ükskõik kes võib saada edukaks, kui ta seda tõeliselt tahab ning ei karda selle nimel ka vaeva näha ning tegutseda. Kuna viljeleme paljuski sama suhtumist oma ProBrows firmas, siis täna leiadki siit esimese osa mõtetest, mis tundusid meie tüdrukutele kasulikud Sophia uuest maailma vallutanud raamatust #GIRLBOSS. Kes veel ei tea Sophia lugu, siis on tegemist hulkurist ja poevargast hipitüdrukust, kes on tänaseks päevaks arenenud NastyGal.comomanikust multimiljonäriks.

 

1. Tea, millal tasub rääkida…

Maailmas oleks väga paljudel tüdrukutel väga palju vähem probleeme, kui nad lihtsalt teaksid, millal vait olla ja mitte midagi öelda. Sophia enda elus on liigne arvamuste avaldamine aegadel ja kohtades, kus seda teha vaja ei ole, talle mitmeid probleeme tekitanud ning nüüd tekitab see probleeme ka tema töötajatele, kes säärasest lähenemisest kinni ei pea. Aja jooksul õpib naine tavaliselt oma arvamuste avaldamise sagedust ja ajastamist paremini kontrollima, kuid paraku on selleni jõudmiseks vajalik eeskätt isiklik areng, mis ei pruugi alati käia käsikäes vanusega. Pigem sõltubki see õppimisvõimest ning erinevatesse sotsiaalsetesse olukordadesse sattumise sagedusest. Selleks, et mitte korrata tema vigu, tasubki nendest õppida ja eriti ettevaatlik tasub oma suurte mõtete väljaütlemisel olla siis, kui sul pole veel säärast positsiooni, mis selle välja kannaks.

Konkreetne soovitus: Kui sul ei ole midagi tarka öelda, siis ole parem vait - see tasub praktiliselt alati ära.


 

2. Ära kuluta raha, mida sul pole.

Loomulikult käib edulugude juurde ka fancy-elustiil. Ometi ei tasu sellega alustada liiga vara. Sophia suutis arendada lihtsalt e-bay kasutajakontost, mille alt ta kasutatud vintage-riideid müüs ülemaailmse brändi just täpselt selle suhtumisega. NastyGal.com on tänaseks päevaks jõudnud väga laia haardega ettevõtteks, kuid ometi pole pidanud Sophia selleni jõudmiseks võtma mitte kelleltki sentigi laenu. Väga sageli aitabki kõige rohkem surve olla kasumlik alates esimesest päevast ja see eristab tõeliselt tegijad tüdrukud lihtsalt beibedest, kelle vanemad, sugulased või elukaaslased nende ekslikud äriotsused kinni maksavad. Sophia toonitab, et tal lihtsalt polnud võimalik seda muud moodi teha ja see aitaski teda lõppastmes väga olulisel määral. Kui anda beibele äri alustamseks miljon, võib ta poole aasta pärast olla miljoni ulatuses miinuses. Kui tegija tüdruk alustab null sendiga võib ta saada miljonäriks, sest on sunnitud olema tegema läbimõeldumaid otsuseid ja rohkem pingutama. Sophia esimene tehing internetis oli kasutatud raamatu müümine (mis oli küll varastatud, aga mis siis) ja sellest alates pole ta soovinud teha üthegi tehingut, mis poleks kasumlik.

Konkreetne soovitus: Ära kuluta raha, mida sul pole - jälgi, et iga su tehing oleks kasumlik. Laenu võtmine ei aita, kui sul pea ei lõika.


 

3. Get shit done…

Sophia ei karda seisukohti võtta ja asju väga konkreetselt välja öelda, eriti kui see puudutab suhtumist töö tegemisse. Näiteks on ta kriitiline väga kuulsa raamatu The Secret osas, tuues välja selle peamise probleemina just võõrdumise tegelikkusest. Liiga esoteeriline suhtumine elusse ja Rumi-jutud võivad küll soosida unistamist ja visualiseerimist, kuid sellest on väga vähe kasu, kui puudub tegutsemine. Sophia võrdleb seda auto, mida endale järgmiseks soovid, pildi riputamisega seinale, ootuses, et see auto sinu ellu meelitab. Seda ei juhtu. Ainus viis asjade saamiseks on tegutsemine. Tegutsemises ongi kogu maagia, mida vajad, ütleb ta. Sa pead lihtsalt asjad ära tegema ja selle juures ei tasu mõelda tagasihoidlikult. Mõelda on vaja suurelt, julgelt ja loomulikult maailma tasemel. Juba oma esimeste modellidega esimesi kasutatud vintage-riideid müües soovis Sophia teha seda väga vingelt ja viiski tänu sellele mängu hoopis teisele level-ile. Näiteks otsis ta pikalt endale kõige stiilsemaid ja omapärasemaid modelli (pikka kasvu ja tätoveerituid) ning põnevaid pildistamise kohti (näiteks lõbumajana kasutusel oleva hosteli toad). Seega ongi põhiline tegutsemini - kui sa kogu aeg teed asju ära julge suhtumisega ja nõudes endalt maksimaalselt palju, siis on edu saavutamine praktiliselt paratamatu.

Konkreetne soovitus: Lõpeta unistamine ja filosoofia - tee konkreetseid asju. Loevad tulemused, ehk siis asjad, mis on tegelikult ka valmis saanud, mitte kogu see esoteeriline jama, millesse enamik takerdub.

See postitus jätkub homme…